اخبار نمایندگی خودرو آوادا

ارسال سگ خانگی به خارج از  کشور ، در این مقاله سعی بر توضیح درباره ارسال سگ به خارج از کشور را داریم، در برخی از موارد صاحبان حیوانات خانگی تصمیم به سفر می گیرند و ترجیح می دهند در آن سفر حیوان خانگی خود در کنار خود باشد و این امر باعث انتقال و جابه جایی حیوانات از طریق هواپیما و… می شود.

البته باید بدانید انجام امر اداری و کارهای انتقال حیوان شما کمی زیاد است و شما حتما باید با اطلاعات کافی برای فرستادن حیوان خود اقدام کنید. شما می توانید از طریق تماس اطلاعات کافی را راجع به سفر و مناسب ترین سرویس ها برای حیوان شما نیز به دست آورید.

توجه ! قبل از هر اقدامی باید این نکته را در مورد سفر با حیوانات خانگی از طریق هواپیما درنظر بگیرید که دولت کشور مقصد، با ورود حیوانات خانگی چون سگ ها به کشورشان مشکلی نداشته باشد؛ اگر یکی از قوانین آن کشور، عدم ورود حیوانات خانگی مانند سگ ها، به کشورشان باشد دیگر نمی‌توانید سگ خانگیتان را همراه خود ببرید. اولین و مهمترین قانون حمل و نقل سگ در میان شرایط بردن سگ به خارج از کشور این است نه قانون آن کشور در این خصوص توجه کنید

وظایف صاحبین سگ قبل از سفر

 • قبل از مسافرت با سگ خانگیتان تمامی مدارک پزشکی او را آماده کنید و در صورت نبود هر کدام، آن را سریعاً فراهم نمایید.
 • قبل از سفر باید از سلامت جسمانی سگ خانگی دلبندتان اطمینان حاصل کنید.
 • قبل از سفر حتماً ناخن های حیوان خانگی خود را اصلاح کنید.
 • به همراه داشتن باکس حمل استاندارد سگ و قلاده او ضروری است.
 • بهتر است قبل از پرواز حیوان خانگی خود را با باکس مخصوصش آشنا کنید.
 • اسباب بازی مورد علاقه یا پتوی او را نیز در باکس حیوان قرار دهید تا با این کار باعث آرامش او در طول سفر شوید.
 • سعی کنید چند ساعت پیش از پرواز غذای سبکی به حیوان بدهید و بعد او را تمیز کنید.
 • ضمناً آب و غذا، به اندازه‌ کافی در ظرف مخصوص باکس حیوان و در دسترس او قرار دهید تا وی در طول سفر طولانی که در پیش دارد، برای رفع گرسنگی خویش، از آنها استفاده کند.
  سعی کنید جعبه کمک های اولیه مخصوص زمان حمل و نقل حیوانات خانگی خود را همراه داشته باشید
ارسال سگ خانگی به خارجی کشور

علل استفاده از باکس حمل حیوانات

 • قرار دادن سگ داخل باکس حمل استاندارد، یکی از قوانین حمل سگ با هواپیماست.
 • باکس حمل حیوانات به علت اینکه سلامت آنها را تضمین می‌کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از کارتن و سبدهای پیک نیک به هیچ عنوان جایز نیست؛ زیرا عدم استحکام و ناامن بودن بدنه و درب‌ های آنها، مشکل ساز است.
به علت اینکه باکس حمل و نقل حیوانات خانگی دارای ظرف دستشویی بوده و به حیوان این امکان را می‌دهد که او در شرایط عدم کنترل ادرار هنگام هیجان یا ترس، آلوده نشود، استفاده از آن را توجیح‌ پذیر می‌نمایند.

ارسال سگ خانگی به خارجی کشور

قوانین حمل سگ با هواپیما

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید و می‌خواهید سگتان را با خود به مسافرت ببرید، به علت زیاد بودن بعد مسافتی، منطقی ترین روش حمل و نقل سگ شما، بهره گیری از خطوط هوایی (ایرلاین‌ ها) است.

ایرلاین‌ ها در حمل و نقل سگ ها به دو روش عمل می‌کنند.

روش اول: پایانه های مسافربری (همراه)

یکی از شرایط بردن سگ به خارج از کشور، حمل او از طریق پایانه های مسافربری ایرلاین‌ هاست. هر چند شرکت‌ های هواپیمایی اجازه حمل حیوانات خانگی را می‌دهند، اما این روش بدین معنا نیست که می‌توانید سگتان را به داخل کابین ببرید و او را در طول پرواز کنار خودتان داشته باشید.

این روش بدین صورت است که حیوان خانگی شما در پايانه مسافربری پذيرش می‌شود، در این قسمت از هواپیما سفر می‌کند و در فرودگاه مقصد، در سالن دریافت بار، به مسافر تحويل داده می‌شود.

نکته: اجازه حمل و نقل حیوانات خانگی در خطوط هوایی ایران صادر می‌شود، اما ورود آنها به داخل کابین ممنوع است.

جالب است بدانید این قانون فقط مختص هواپیماهای ایران نیست، “پگاسوس ترکیه” نیز به علت مسائل امنیتی و عدم کنترل حیوانات خانگی، ورود آنها را به داخل کابین ممنوع اعلام کرده است.

ممکن است در اکثر ایرلاین ها به همراه داشتن حیوانات خانگی در کابین مسافران، موضوعی عادی و معمول باشد، اما این موضوع نیز حتی در پروازهای اروپایی اتفاق نخواهد افتاد.

برای مثال، هیچ یک از شرکت های هواپیمایی انگلستان حق ورود حیوانات اهلی در هواپیما را نمی‌دهند و تنها حیوانات خانگی اجازه سوار شدن دارند.

روش دوم: پایانه های باربری (کارگو)

در روش دوم یا همان کارگو، سگتان در پايانه باربري پذيرش می‌شود و با پایانه های باربری سفر خواهد کرد. در این‌ روش، در زمان خرید بلیط هواپیما، کد AVIH (سرویس حمل موجود زنده) را نیز از دفتر هواپیمایی دریافت می‌کنید. حیوان خانگی، در فرودگاه مقصد به مسافر يا فردی که نامش در بارنامه قید یا معرفی شده باشد، تحویل داده می‌شود.

سایر قوانین سفر با حیوانات خانگی از طریق هواپیما

 • در شرایط بردن سگ به خارج از کشور ذکر شده است که مسافر حداکثر دو قلاده سگ را می‌تواند با خود به همراه داشته باشد.
 • در صورتی که حیوان‌ بیمار باشد، خطوط هوایی آن را نمی‌پذیرند.
 • اگر سگ یا گربه‌ شما به‌ تازگی بچه‌ دار شده باشد، در این صورت باید منتظر بمانید تا ده الی دوازده هفته از تولدش بگذرد.

مدارک مورد نیاز جهت خروج سگ از کشور

 1. اصل برگه پرداخت کرایه حمل
 2. فرم سه برگی تکمیل شده مخصوص درخواست انجام امور موجود زنده
 3. شناسنامه یا گذرنامه حیوان
 4. گواهی معتبر بهداشتی بین‌المللی از دامپزشکی دولتی کشور مبدا
 5. مدارک مربوط به واکسیناسیون
 6. کارت میکروچیپ (قطعه الکترونیکی برای شناسایی حیوانات است که در زیر پوست آنها کاشته می‌شود تا در صورت مفقودی به سادگی شناسایی گردد)
 7. تائیدیه کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه

چگونگی محاسبه هزینه خروج سگ از کشور

قانون حمل و نقل سگ به وسیله خطوط هوایی به این صورت است که وقتی مسافر بلیط خود را تهیه می‌کند، هزینه‌ حمل حیوان همراه‌ او، براساس وزن حیوان و قفس او حساب می‌شود که آن‌ را در مبلغ اضافه بار ذکر و محاسبه می‌نمایند. برای مشاوره رایگان با کادر مجرب آران اکسپرس تماس حاصل فرمایید.

درج دیدگاه